PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 14.04.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Viktor Dostal rozdával medaile

Vídeňský univerzitní profesor a šumperský rodák Univ. Prof. Dr. Viktor Dostal daroval šumperským organizacím finanční dar v celkové výši 99.464,40 Kč. Letos poprvé v historii získali obdarovaní také Medaili Viktora Dostala. Pan Dostal s manželkou při návštěvě Šumperka přijal pozvání starosty města ke společnému přátelskému setkání s obdarovanými.

Šárka Faberová získala dar jako stipendium v souvislosti s Udělením ceny prof. Dostala pro rok 2007. Medaili za Šárku převzali rodiče, Šárka v té době nacvičovala v Praze choreografii pod významným španělským choreografem. Šárka s tancováním začala již v útlém věku - když navštěvovala mateřskou školu. Od jedenácti let bydlí a studuje v Praze, v současné době studuje osmý ročník na konzervatoři, do maturity jí zbývá ještě jeden rok. Největším úspěchem je vítězství ve výběrovém řízení za Českou republiku a reprezentace České republiky v Polsku.
Farní středisko mládeže Šumperk, o.p.s. využije finanční dar na financování nákladů spojených s úpravou objektu. Medaili převzal MUDr. Vít Rozehnal, který prof. Dostalovi představil činnost Farního střediska mládeže - budovu středisko získalo od státu v dezolátním stavu. Díky financím darovaným již v minulém roce koupili historické dveře, letos se zaplatí sanitární technika. Některé z oprav byly zadány firmám (např. střechy, plynofikace), většina oprav probíhala svépomocí. S otevíráním nových prostor se rozšiřují i činnosti Farního střediska mládeže - zkušebny využívají ke svým pěveckým zkouškám tři sbory, existuje zde rodinné centrum, probíhá dopolední cvičení seniorek, katechismus a další.
Základní škola Šumperk, 8. května 63 získala dar na financování nákladů souvisejících s výukou cizích jazyků. Medaili převzal ředitel školy, Mgr. Radovan Pavelka. Za finanční dar pan ředitel poděkoval za celý pedagogický sbor, jehož zásluhou se rozvíjí výuka jazyků. Děti se na Základní škole Šumperk, 8. května 63, mezi lidmi známé jako "Hluchák", mohou setkat s anglickým jazykem hravou ústní formou již od první třídy. Od šesté třídy se potom vyučují další jazyky - německý, francouzský, španělský. Dle slov pana ředitele si každé dítě může vybudovat na základní škole velmi slušný jazykový základ pro kontakty se zahraničím.
Další finanční dar obdržela Taneční škola Olympia. Medaili převzal pan Jiří Hrubý, který se již letitě věnuje výuce společenského tance v Šumperku. Společenskému tanci se v Šumperku věnují občané všech věkových kategorií - dle slov pana hrubého nejmladší tanečníci mají 4 roky, nejstarší účastník kurzů tanců pro dospělé má 65 let. Pan Hrubý dbá na vysokou kulturu tance, i dnes jsou bílé rukavičky pro účastníky kurzů společenského tance a společenské výchovy povinností. Mladí tanečníci z tanečních kurzů absolvují nejen náročné tréninky, ale předvádí ukázky společenských tanců na plesech, zábavách a dalších kulturních akcích, účastní se soustředění a soutěží. V současné době probíhá spolupráce i s vídeňskými učiteli, od kterých pan Hrubý přebírá některé dobré praxe - např. hodina tance může být věnována jedné konkrétní barvě apod.
Dovolujeme si všem obdarovaným poblahopřát a popřát mnoho dalších úspěchů při jejich činnostech.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Obr
DALŠÍ INFORMACE: Městský úřad Šumperk
Zveřejněno 13.12.2007 v 10:14 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA