PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Středa 14.04.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Týden v Evropě (10. - 16. prosince 2007)

Lisabonská smlouva slavnostně podepsána

13. prosince se řada zakládajících evropských smluv rozrostla o další novelu, tentokrát s přívlastkem Lisabonská. Slavnostní podepisování završilo dlouhodobý a pro Evropskou unii náročný proces hledání východiska z patové situace, v níž se ocitla po záporných referendech o tzv. Evropské ústavě. Ačkoli kritické hlasy namítají, že hlavní rozdíl mezi oběma dokumenty je právě v jejich názvu, její zastánci jsou přesvědčeni, že čerstvě podepsaný text odráží skutečné potřeby společenství, které v současné době sdružuje už 27 států. Samotný podpis je pouze vyjádřením politické vůle představitelů členských států a smlouvu posunuje opět na start ratifikačního maratonu. Nezbývá tedy než popřát Lisabonské smlouvě i reformující se Unii hodně úspěchů!

PŘEDSEDNICTVÍ

Portugalské předsednictví dosáhlo svých cílů

Brusel 14. prosince 2007 - Předseda Evropské rady a portugalské vlády José Sócrates na tiskové konferenci v Bruselu prohlásil, že portugalské předsednictví splnilo všechny stanovené úkoly. "Mohu hrdě prohlásit, že tři hlavní priority v rámci služby silnější Evropě pro lepší svět byly beze zbytku splněny," řekl Sócrates a poukázal na summit EU-Brazílie, podpis Lisabonské smlouvy a summit EU-Afrika.

EVROPSKÁ KOMISE

Změna klimatu: EU vítá dohodu o zahájení rozhovorů o ochraně klimatu po roce 2012

Brusel 15. prosince 2007 - Evropská unie vítá dohodu dosaženou na konferenci OSN o změnách klimatu. Účastníci konference na Bali se dohodli na zahájení vyjednávání o způsobu ochrany klimatu po roce 2012 a na "jízdním řádu" těchto rozhovorů, které mají vyvrcholit koncem roku 2009 v Kodani.

Reforma SZP: Komisařka Fischer Boelová vyzývá ministry ke schválení odvážné reformy vinařství

Brusel 14. prosince 2007 - V předvečer závěrečných jednání o reformě vinařství, která proběhnou příští týden v Radě, vyzvala komisařka pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischerová Boelová ministry k přijetí obtížných rozhodnutí, aby bylo evropské vinařství konkurenceschopné i v budoucnosti.

Evropská komise a společnost Japan Tobacco International podepsaly patnáctiletou dohodu o boji proti pašování a padělání cigaret

Brusel 14. prosince 2007 - Evropská komise spolu s 26 zúčastněnými členskými státy EU a společnost JT International oznámily uzavření mnohaleté dohody, jejíž součástí je účinný systém boje proti pašování a padělání cigaret.
JTI bude spolupracovat s Evropskou komisí, úřadem pro boj proti podvodům OLAF a orgány členských států v boji proti pašování cigaret včetně problému s jejich paděláním.

Komise vítá podpis Lisabonské smlouvy a vyzývá k její rychlé ratifikaci

Brusel 13. prosince 2007 - 27 členských států učinilo podpisem Lisabonské smlouvy důležitý krok v procesu evropské integrace. Komise je přesvědčena, že nová smlouva občanům přinese další významné výhody a vyzývá členské státy, aby smlouvu ratifikovaly včas, a umožnily tak její platnost od 1. ledna 2009. Komise spustila internetové stránky, které přehledně vysvětlují institucionální reformy obsažené v nové smlouvě.

Co pro vás EU udělala v roce 2007?

Brusel 13. prosince 2007 - Evropská komise připravila multimediální ročenku, v níž je uvedeno 10 úspěchů, jichž Evropská unie dosáhla v roce 2007. Ročenka EU za rok 2007 se nachází na adrese ec.europa.eu/snapshot2007, kde je každý příklad uveden krátkým textem a videoklipem. Videoklipy lze shlédnout rovněž na EUtube. Brzy bude vydán tištěný leták pro veřejnost ve všech 23 úředních jazycích EU.

Rozpočet EU na rok 2008: největší výdaje na posílení hospodářského růstu

Brusel 13. prosince 2007 - V roce 2008 bude poprvé v historii věnována největší část rozpočtu EU - celých 45 % - na posílení ekonomického růstu a soudržnosti v EU-27. Rozhodnutí zvýšit výdaje na konkurenceschopnost odráží odhodlání Evropy prosperovat v neustále se vyvíjející globální ekonomice. Zemědělství může i nadále počítat se 40 % rozpočtu.

Státní podpora: členské státy již šest let směřují k cílenější podpoře

Brusel 13. prosince 2007 - Z nejnovější tabulky Evropské komise hodnotící státní podpory vyplývá, že členské státy během posledních šesti let pokročily v plnění cíle Evropské rady ohledně cílenějších podpor a jejich nižšího počtu. Zejména členské státy EU-10 postupně přeorientovaly své státní podpory na horizontální cíle společného zájmu, např. na regionální rozvoj, výzkum a vývoj, malé a střední podniky a ochranu životního prostředí.

Politika soudržnosti - silný impuls pro Lisabonskou strategii na období 2007-2013

Brusel 12. prosince 2007 - Reforma politiky soudržnosti začíná přinášet konkrétní výsledky. Ze sdělení Komise vyplývá, že většina rozpočtu politiky soudržnosti bude investována do klíčových prioritních oblastí souvisejících s Lisabonskou strategií, jako jsou znalostní ekonomika, výzkum, vývoj a inovace, lidský kapitál a rozvoj podnikání.

Rok 2010 bude vyhlášen Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení

Brusel 12. prosince 2007 - Evropská komise rozhodla o vyhlášení roku 2010 Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Cílem kampaně, na kterou bude vynaloženo 17 milionů eur, je stvrdit závazek Evropské unie výrazně přispět k odstranění chudoby do roku 2010.

Trh s mlékem a mléčnými výrobky: Komise navrhuje zvýšení mléčných kvót

Brusel 12. prosince 2007 - Evropská komise navrhla zvýšení mléčných kvót o 2 % počínaje dnem 1. dubna 2008 v reakci na rostoucí poptávku v Evropské unii i na světových trzích. Zvýšení o celkovém objemu 2,84 milionu tun by podle tohoto návrhu bylo rozděleno rovnoměrně mezi všech 27 členských států a nemělo by vliv na probíhající hodnocení trhu s mlékem a mléčnými výrobky.

Spotřebitelé: Nová pravidla proti klamavé reklamě a agresivním obchodním praktikám

Brusel 12. prosinec 2007 - V EU vstoupila v platnost přísná opatření proti klamavé reklamě a agresivním obchodním praktikám, včetně zákazu fingovaných "bezplatných" nabídek a zákazu na děti zaměřené nátlakové reklamy na internetu. Tato omezení jsou uvedena na obsáhlé černé listině metod, které jsou zakázány novou směrnicí o nekalých obchodních praktikách.

Listina základních práv: předsedové Evropské komise, Parlamentu a Rady ve Štrasburku podepsali a slavnostně vyhlásili Listinu základních práv

Brusel 12. prosince 2007 - Předsedové Evropské komise, Parlamentu a Rady ve Štrasburku podepsali a slavnostně vyhlásili Listinu základních práv Evropské unie. Otevřela se tak cesta k podpisu Lisabonské smlouvy. Evropští občané mají díky Listině k dispozici katalog práv, která jsou právně závazná pro orgány, instituce a subjekty Unie a rovněž pro členské státy. Jedná se o další významný krok v evropské integraci.

Obnovená Lisabonská strategie pro růst a zaměstnanost funguje

Brusel 11. prosince 2007 - Tři roky po svém obnovení v roce 2005 Lisabonská strategie pro růst a zaměstnanost přináší výsledky. Tak zní hlavní závěr strategické zprávy Komise o hospodářských reformách v Evropě. Zpráva prokazuje, že Lisabonská strategie skutečně přispívá k výraznému zlepšení výkonnosti hospodářství EU, které lze v poslední době pozorovat.

Státní podpora: Komise přijala novou metodu analýzy

Brusel 11. prosince 2007 - Evropská komise přijala novou metodu stanovování referenčních úrokových sazeb a diskontních sazeb, které se používají při analýze případů státní podpory. Nová metoda více odpovídá tržním zásadám, jelikož obsahuje systém zohledňující specifickou situaci daného podniku či projektu, a přispěje proto k lepší kvalitě ekonomického přístupu při analýze státních podpor.

EVROPSKÝ PARLAMENT

Sacharovovu cenu 2007 obdržel Sálih Mahmúd Muhammád Usmán
Štrasburk 11. prosince 2007 - Sacharovovu cenu za svobodu myšlení letos obdržel súdánský právní zástupce obětí porušování lidských práv Sálih Mahmúd Muhammád Usmán. Sálih Usmán spolupracuje se Súdánskou organizací proti mučení a několik let zdarma poskytuje právní služby osobám, které se staly oběťmi súdánské občanské války.

ZASTOUPENÍ EVROPSKÉ KOMISE V ČESKÉ REPUBLICE

Jungmannova 24, 110 00 Praha 1; Poštovní adresa : P.O.Box 811, 111 21 Praha 1
Tel.: (+420) 224 312 835 Fax: (+420) 224 312 850, 224 320 810 E-mail: comm-rep-cz@ec.europa.eu

Zveřejněno 02.01.2008 v 13:34 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA